Chemia spożywcza

Branża spożywcza to bardzo newralgiczny przemysł, w którym chemia spożywcza ma ogromne znaczenie. To, co jemy, wpływa nie tylko na jakość naszego życia, ale i stan zdrowia. Surowce chemiczne dla przemysłu spożywczego często mają znaczny wpływ na jakość produktów, w tym na ich, smak, zapach, konsystencję, wygląd czy termin przydatności do spożycia. 

 

Wyświetlanie 1–9 z 76 wyników

Surowce dla przemysłu chemicznego od Vichemic

Vichemic to sklep z odczynnikami chemicznymi, który przygotował dla swoich Klientów ofertę ponad 100 surowców dla przemysłu spożywczego o najwyższej jakości. Dzięki współpracy z najlepszymi producentami jesteśmy w stanie dostarczyć do Twojej firmy dodatki spożywcze, które spełnią wszystkie wymagania.

Najpopularniejsze surowce chemiczne dla przemysłu spożywczego w sklepie Vichemic to:

  • esencja octowa 30% roztwór,
  • kwas masłowy,
  • mleczan etylu 98%.

Sprawdź szybko i wygodnie ofertę na inne produkty, korzystając z naszej wyszukiwarki lub skontaktuj się nami.

 

Gdzie wykorzystuje się surowce dla przemysłu spożywczego?

Oferowana przez nas chemia spożywcza doskonale sprawdzi się w takich działalnościach jak rzeźnie, zakłady przetwórstwa rybnego i mięsnego, gorzelnie, browary, młyny, wytwórnie soków i zakłady przetwórstwa warzywniczo-owocowe, zakłady cukiernicze oraz tytoniowe, mleczarnie, piekarnie i cukrownie.

 

Korzyści surowców chemicznych dla branży spożywczej

Przemysł spożywczy nieustannie się rozwija, starając się dostarczyć konsumentom żywność lepszej jakości o dłuższym terminie przydatności do spożycia. Chemię spożywczą najczęściej wykorzystuje się do:

  • licznych procesów produkcji i przetwórstwa żywności, takich jak m.in. suszenie, pasteryzacja, schłodzenie, fermentacja, czyszczenie i mycie;
  • konserwowania żywności - chemia spożywcza hamuje aktywność mikroorganizmów, a tym samym przedłuża termin przydatności do spożycia wielu produktów;
  • dodawania do żywności w celu poprawienia jej jakości, w tym przede wszystkim: smaku, zapachu i wyglądu;
  • produkcji opakowań produktów przeznaczonych do kontaktu z żywnością, np. pojemników, folii czy naczyń jednorazowych.

Jeżeli Twoja firma chce oferować końcowe produkty najwyższej jakości, powinna zadbać o wykorzystanie w procesie produkcji sprawdzonych surowców chemicznych o równie wysokiej jakości. Kupisz je szybko i wygodnie w naszym sklepie internetowym.

 

Chemia spożywcza i inne surowce chemiczne w sklepie internetowym Vichemic

Oferujemy wysokiej jakości surowce chemiczne dla branży spożywczej, ale również surowce tworzyw sztucznych i inne. Warto dodać, że przy produkcji żywności, należy zachować wysokie standardy czystości. Do tego celu polecamy skorzystać z naszych produktów do chemii gospodarczej lub przemysłu chemicznego.

Potrzebne Ci konkretne surowce chemiczne dla przemysłu spożywczego, ale nie widzisz ich na naszej stronie internetowej? Zachęcamy do kontaktu! Dostarczamy również produkty niewidoczne w naszym sklepie, realizując indywidualne zamówienia, bez zbędnej zwłoki.