Farby i lakiery

Farby i lakiery to ważna dla nas gałąź przemysłu. Dostarczymy każdemu producentowi wszystkie niezbędne surowce do produkcji farb i lakierów, a także klejów. W ofercie znajdują się: rozpuszczalniki, wypełniacze, pigmenty, sykatywy, mek, meko, biel tytanową, fosforan cynku, żywice. Wyróżnia nas korzystna cena i najwyższa jakość usług.

 

Wyświetlanie 1–9 z 83 wyników

Surowce chemiczne do produkcji klejów, rozpuszczalników i lakieru - sklep Vichemic

Hurtownia chemiczna Vichemic jako dystrybutor komponentów do farb i lakierów dociera do Klientów w całym kraju. Liczy się dla nas czas dostawy oraz satysfakcja Klienta. Jeżeli w naszym asortymencie nie znajdziesz produktu, który jest obiektem zainteresowania, zachęcamy do kontaktu telefonicznego, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by go dla Ciebie sprowadzić.

Popularne surowce do produkcji farb, lakierów i klejów w sklepie Vichemic:

 • acetonitryl 99,5% czda,
 • sody czteroboran,
 • trietyloamina 99.5%.

Na jakość farby wpływ ma wiele elementów, takich jak pigmentacja, sposób nakładania czy gęstość. Szczególną uwagę zalecamy zwracać na:

Spoiwa i substancje tworzące film – składniki występujące w każdym rodzaju farby, emulsji oraz lakieru. Odpowiadają za takie cechy jak trwałość połysk, odporność na warunki atmosferyczne i elastyczność. Opisane właściwości powstają dzięki cienkiej powłoce. Spoiwa wykonuje się z substancji syntetycznych bądź naturalnych żywic, można tutaj wymienić octan etylenu, poliestry oraz poliuretan.

Pigmenty – wpływają na barwę farb i lakierów. Podobnie jak w przypadku spoiw tak i tutaj w produkcji farb bądź lakierów korzysta się z substancji naturalnych i syntetycznych. Znajdują się wśród nich surowce do produkcji farb i lakierów jak:

 • węglan wapnia,
 • krzemionka,
 • siarczan baru,
 • kalcynowane glinki.

Rozcieńczalniki – rozpuszczają polimer i zmniejszają lepkość spoiwa. Najpopularniejszym rozcieńczalnikiem na świecie jest woda, a obok niej alkohole i ketony. Zapraszamy do zapoznania się z osobną ofertą w kategorii: rozpuszczalniki.

Istnieje wiele rodzajów farb, wśród których znajdują się:

 • Farby akrylowe – bardzo elastyczne, stosowane w pokrywaniu drewna, betonu oraz tworzyw sztucznych.
 • Farby wapienne – rzadko wykorzystywany rodzaj farb, ze względu na ich niską trwałość, ale zaletą jest cena.
 • Farby klejowe – staromodna receptura i ograniczone możliwości sprawiły, że obecnie ten rodzaj farb jest praktycznie niewykorzystywany.
 • Farby epoksydowe – odporne na uszkodzenia, stosowane w wielu przemysłach.
 • Farby natryskowe – odporne na odpryski i pęknięcia, stosowane dla elementów wymagających wysokich efektów wizualnych.

 

Kup surowce chemiczne do produkcji klejów, farb i lakierów w sklepie Vichemic

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na surowce do produkcji farb i lakierów. Zachęcamy także do kontaktu w celu zorganizowania indywidualnego zamówienia. Oferujemy również inne surowce chemiczne, w tym m.in. surowce do szkła oraz surowce do wyrobu gumy.