Przemysł szklarski i ceramiczny

Vichemic to hurtownia chemiczna dostarczająca do firm surowce ceramiczne i szklarskie służące do produkcji, barwienia, odbarwienia, obróbki szkła, a także do produkcji, barwienia, zmętniania, topniki, polerki ceramiki. Zapewniamy również pigmenty i inne surowce ceramiczne na indywidualne zamówienie. Zachęcamy do współpracy!

 

Wyświetlanie 1–9 z 55 wyników

Surowce ceramiczne - sprawdź ofertę sklepu Vichemic

Przemysł zajmujący się produkcją szkła i ceramiki ciągle się rozwija, znajdując zastosowanie w branży budowlanej, artystycznej, użytkowej oraz sanitarnej. Wytwory ceramiczne cieszą się wzrastającym powodzeniem, stąd wysokie zapotrzebowanie na wysokiej jakości surowce ceramiczne, pochodzące od sprawdzonych producentów. Znajdziesz je w hurtowni chemicznej Vichemic.

W procesach produkcji elementów ceramicznych korzysta się z takich związków jak: Al2O3, SiO2, MgO, CaO, Fe2O3, K2O, Na2O. Obecny przemysł ceramiczny to przede wszystkim ceramika techniczna i budowlana.

Popularne surowce do produkcji wyrobów ceramicznych w sklepie Vichemic:

  • fluorek sodu 97%,
  • litu wodorotlenek czda,
  • potasu dichromian 99.5%.

Podstawowym surowcem w procesie produkcyjnym szkła jest oczywiście piasek kwarcowy, jednak wykorzystuje się również dodatki takie jak węglan sodu i węglan wapnia oraz topniki tlenek boru, a także tlenek ołowiu. Nasza hurtownia chemiczna w stałej ofercie ma ponad 100 surowców do produkcji wyrobów ceramicznych i szkła, ale to nie wszystkie, które oferujemy. Jeśli nie możesz znaleźć na naszej stronie interesującego Cię produktu, skontaktuj się z nami. Sprowadzimy dla Ciebie potrzebny surowiec w możliwie krótkim terminie i najkorzystniejszej cenie na rynku.

 

Produkcja szkła - jaką chemię ceramiczną wybrać?

W ofercie Vichemic znajdują się wysokiej jakości surowce do produkcji szkła. Wtajemniczeni wiedzą, że kolor szkła zależny jest od użycia odpowiednich tlenków metali:

  • kolor zielony – związek żelaza ll i chromu ll,
  • kolor niebieski – związek kobaltu ll,
  • kolor fioletowy – związek manganu Vll.

Mamy w ofercie te, jak i inne surowce chemiczne dla przemysłu szklarskiego oraz surowce chemiczne dla branży sanitarnej. Użyte substancje wpływają również na właściwości szkła i jego klasyfikację. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu na surowce do produkcji szkła.

 

Kup surowce ceramiczne w hurtowni Vichemic

Jako hurtownia chemiczna Vichemic jesteśmy dystrybutorem najlepszych producentów surowców i dodatków chemicznych. Dzięki temu jesteśmy w stanie spełnić niemal każde zamówienie dotyczące tych produktów. Wyróżnia nas przy tym korzystna cena produktów oraz wysoka jakość usług.

A może potrzebujesz innych produktów? W hurtowni Vichemic proponujemy również: